ENR 2018 (12)

Concursos de roses

En el marc de l’Exposició Nacional de Roses, el jurat dels concursos  format per:

Sr. Pere Dot i Fàbregas, roserista

Sra, Dina Alsawi Abboud,  (Tècnica en jardineria de l’AMB)

Sr. Dario Sirerol,  (creador de perfums i d’olors)

Sra. Marta Majó Prats,  (Florista)

Sr. Emili Casasús, (Florista)

Sr. Xavier Harder, (Tècnic jardiner E. V. Castell de Sant Foix)

Sra. Mercé Compte, (de l’Institut Català d’Estudis Agraris)

Sra. Elvira Casasús, (Florista)

Secretari del jurat: Sr. Jaume Garcia

va atorgar  els premis següents:

Concurs infantil

1r premi individual: Lia Cuscó
2n premi individual: David Cuscó
1r premi escola: IES Martí Dot
1r premi classe: IES Martí Dot

Premi Especial Associació Amics de les Roses
Premi: Escola Falguer

Concurs Amateur, (64a. edició)

1r premi: Carme Miró
2n premi: Joan Prats
3r premi: Pilar López

Concurs Popular

1r premi: Carmen Valero
2n premi: Josep Uslé
3r premi: Xavier Yzaguirre

Concurs Miniatura

1r premi: Roser Ribas
2n premi: Pilar López
3r premi: Isabel Aguilà

Concurs Polyantha

1r premi: Carmen Miró
2n premi: Isabel Aguilà
3r premi: Pilar López

ENR 2018 (14)

Premi d’Honor a la Rosa més perfumada:

Rosa ‘Nottuno’ presentada  per Carme Miró

Premi d’Honor Pere Dot a la millor rosa:

Rosa ‘ Pullman Orient Express’ presentada per  Josep Uslé

Premi Especial a la millor rosa varietat Rosa Sant Feliu:

Presentada per Jaume Figueres

Premi Especial a l’estand amb la millor col·lecció de varietats de roses:

Presentat per José Carlos Riveros

Premi a la millor varietat de millor rosa estrangera:

Rosa ‘Prestige de Lyon’, presentada per Josep Armengol

Premi a la millor varietat de rosa nacional:

Rosa ‘Jardinero Ortíz’,  presentada per Joan Prats

Premi a la varietat de rosa més antiga:

Rosa banksiae, (1807), presentada per Isabel Aguilà

ENR 2018 (7)

58è Concurs de Fotografia Trofeu Rosa d’Or, Tema “La rosa”

Premi d’honor:
Ivan Cobo Sánchez
1r. Premi: Raul Villalva
2n. Premi: Cristina serra
3r. Premi: Manu Barreiro Rodríguez
4t. Premi: Tomás Ortíz Arce
5è. Premi: Montserrat Dols Lázaro
Premis Locals
1r. Premi: Jaume Pagès Grau
2n. Premi: Carles Fàbregas Mitjans
3r. Premi: Jordi Marín Pérez-Vico

m1-a811faab46

IDIOMES »